Kniha o městě, jak je prezentováno na starých pohlednicích v období krátce po jejich vzniku až do druhé poloviny třicátých let 20. století. Jde o méně známé i dosud nepublikované vzácné pohlednice, v knize jsou rozčleněny do deseti tematických kapitol a každá pohlednice je doplněna stručným popiskem. Jelikož se jedná o pohlednice a nikoliv pouze o fotografie, je připojena nejen charakteristika zobrazených míst, ale pokud je to známo, rovněž datace vzniku pohlednice a datum odeslání poštou, dále údaje o autorovi fotografie či kresby, nakladateli, o druhu tiskové techniky a tiskárně, ve které byla pohlednice vyrobena. Na konci knihy nalezne čtenář i jejich stručný přehled.
Zvláště v období „zlaté éry pohlednic“, ale i později, byly v Táboře, tak jako v jiných městech, vydávány pohlednice s pozoruhodnými náměty, v neobvyklé úpravě a se zajímavými snímky jednotlivců, skupin a především rozmanité koláže. Na táborských pohlednicích nalézáme reprodukce starých rytin, kuriózní fotografie osobností a spolků, „ město budoucnosti“, školní a jiná tabla, fotomontáže se záběry Tábora na pozadí vytvořených v ateliéru nebo reklamní pohlednice podniků, firem a obchodníků.
KOHOUT, Jiří. Tábor krok za krokem na starých pohlednicích. 1. vyd. Tábor : Zahrada, 2007. 191 s. ISBN 978-80903059-7-7.