Hlavní součást knihy tvoří údaje o jednotlivých veřejných prostranstvích. Tato část eviduje 400 stávajících, 8 zaniklých a 4 nerealizované českobudějovické ulice, 10 existujících a 13 zrušených náměstí, 7 nábřeží a 9 mostů. Ke každému článku je připojena informace o osobnosti , po níž ulice či náměstí nese jméno. Zde autoři preferovali princip regionality, čtenář se dozví nejvíce o lidech se vztahem k jižním Čechám. Na konci knihy je připojen abecední rejstřík, který odkazuje na současné platné názvy. Kniha je uvedena pojednáním o proměnách českobudějovického uličního názvosloví v průběhu dějin města a o územním vývoji města.
Lannova
Cesta, která vycházela z Vídeňské brány a stáčela se k východu směrem k Třeboni a Jindřichovu Hradci byla původně hlavní výpadovou komunikací z města na tuto stranu. Teprve poté, co její funkci počátkem 19. století převzala nově vzniklá Rudolfovská silnice, začalo se jí říkat Stará silnice či Stará cesta. Toto označení je doloženo v roce 1824 (Alte Strasse). Ve druhé polovině 19. století se pro ni zřejmě ujalo jméno Lannova a to bylo 8. června 1875 také vyhlášeno oficiálně platným (Lannastrasse). Přežilo několik státní zřízení a teprve 7. června 1945 bylo změněno na Třídu maršála Malinovského.
KOVÁŘ, Daniel; KOBLASA, Pavel. Ulicemi města Českých Budějovic : názvy českobudějovických veřejných prostranství v minulosti a dnes. 2., dopl. a přeprac. vyd., Ve Vedutě 1. České Budějovice : Veduta, 2005. 309 s. ISBN 80-86829-07-3.